Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 12 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γιατί ασχολείστε με Blender;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 02, 2015 3:59 pm 
Χωρίς σύνδεση
Regular Member
Άβαταρ μέλους

Images: 30
Έδωσε "Ευχαριστώ": 1 φορά
Έλαβε "Ευχαριστώ": 34 φορές
LOL! Την έχω δει την διαφήμιση. :lol:

Κορυφή
 Προφίλ Personal album  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Γιατί ασχολείστε με Blender;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 02, 2015 4:30 am 
Χωρίς σύνδεση
Junior Member
RANDOM_AVATAR

Έδωσε "Ευχαριστώ": 0 φορά
Έλαβε "Ευχαριστώ": 0 φορά
Εγώ είχα πρωτοακούσει για το Blender όταν βρισκόταν στην έκδοση 2.4χ. Τότε το έψαξα για λίγο και μετά το παράτησα λόγω του παράξενου User Interface που είχε.
Πριν από δύο χρόνια περίπου, είπα να ξανακοιτάξω τι γίνεται με εκείνο το (ξεχασμένο από μένα) Blender και ανακάλυψα με έκπληξη ότι είχε αλλάξει το User Interface του, κάνοντάς το πιο φιλικό. Από τότε αποφάσισα να το πιάσω πιο "ζεστά" και έτσι όταν έχω χρόνο ασχολούμαι με το Blender, προσπαθόντας να μάθω όσα περισσότερα μπορώ γύρο από 3D Modeling και Animation, χωρίς βέβαια να παραβλέπω εντελός τα Materials, Textures, Rendering και Post Production.
Το μετανιώνω κάπως επειδή παλαιότερα είχα παρατήσει την ενασχόληση με το Blender και ας είχε εκείνο το παράξενο περιβάλλον. Τώρα θα βρισκόμουν σε πιο προχωρημένο επίπεδο, αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ.
Πριν από λίγους μήνες, ψάχνοντας για κάποια ελληνική Blender-κοινότητα ανακάλυψα αυτό το site και έτσι μετά από λίγο αποφάσισα να γίνω μέλος του. Δυστοιχώς όμως βλέπω ότι είμαστε πολύ λίγοι.
Ο στόχος και ο απότερος σκοπός μου είναι η δημιουργία ταινίας 3D Animation, με το Blender. Το ξέρω ότι αυτό δεν μπορώ να το πετύχω μόνος μου και γι΄ αυτό "ψάχνω" και άλλα άτομα στην περιοχή μου (Ανατολική Μακεδονία και Θράκη) που θα ήθελαν να συνεργαστούμε, προκειμένου να πετύχουμε κάτι τέτοιο. Επειδή δεν υπάρχει κάποιο σφιχτοδεμένο χρονοδιάγραμμα για την δημιουργία της ταινίας (πράγμα που ίσως αυξήσει κάπως τις πιθανότητες της δημιουργίας της), οι ενδιαφερόμενοι δεν είναι απαραίτητο να είναι αυθεντίες στα Computer Graphics, η στο Blender, αρκεί να έχουν όρεξη και πνεύμα συνεργασίας. Με την πάροδο του χρόνου πιστεύω ότι όλοι μαθαίνουμε νέα πράγματα και σιγά-σιγά γινόμαστε καλύτεροι.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 12 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Blendergr ©2011 | Developer-Founder Kornarakis Nikos | Co-founder Kampitakis Miron
Follow blendergr on Twitter